Novinky

leden - březen 2014

23.03.2014 22:06

Ani v zimních měsících nového roku jsme nezahálely. :-) Nový rok začal pěkně z "vostra" a to procházkama cca 20 km. Jelikož jsme přihlášené na náš první krátký dogtreking v září, chtělo by to trénovat. Navíc okolní lesy jsou překrásné, takže to až takové velká oběť ani není. Holky krásně tahají a to je v kopcích docela velká pomoc. :-) 

Nově jsme začly kromě chůze i běhat. U běhání jejích tahání moc pomoc není, protože moje nohy jejich rychlost nezvládají. :-) Takže začínáme postupně, holky vedle mě klušou bez vodítek a všechny tři si běhání užíváme. Ani jsem netušila, že endorfiny tak dobře fungují i na psy. :-)

Poctivě trénujeme taky poslušnost a obrany. Málem jsme umrzly na intenzivním tréninku poslušnosti s Jardou Josefíkem ve Zlechově, kde počasí rozhodně dle objednávky nebylo. :-) Trénink vevnitř měl ale taky své velké plus a holky teďka pilují kásnou chůzi u nohy. :-) Z cvičákových obran vzniklo i jedno video

V agility nezahálíme. V období zimy se naše tréninky agility přesunuly do haly do Bystrovan. Jednou měsíčně trénink ROSY a jednou měsíčně nám vyšla Krista Půdová. Všechny tréninky byly SUPER! Video je pouze jedno - vtipný slalom s vtipným komentářem kameramanky :-D

Teď nám začíná zase naplno sezóza tréninků a závodů. První jarní víkend nám přinesl konečně vytouženou travičku a možnost tréninku na cvičáku v tričkách a vyhrnutých kalhotech. :-)

Máme za sebou i jedny agility závody - Faktor strachu v Horce nad Moravou. Perfektní organizace s mým úplným zmrtvením po 7 bězích. Výsledky nijak závratné. DISKvalifikace a nedoběhy s Inesskou (kromě prvního hrozného běhu) byly většinou po krásném čistém běhu někde na konci způsobené mojí nervozitou. No musím se "zvocelovat" hlavně já. :-)

  I. zkouška II. zkouška III. zkouška IV. zkouška
Inesska disk 6/16 5/16 disk
Kesska 3/7 disk disk x

 

 

 

 

 

 

Inesska 4 roky

13.02.2014 16:58

všechno nejlepší prdlá Inessko :-) buď pořád tak veselá, mazlivá a miloučká :-) hodně tunýlků a rychlé nožky na parkuru a při běhání revírků

 

Kessy 4 roky

12.01.2014 13:39

všechno nejlepší, Kessulinko hodně kočiček, tenisáků, šupáků a tunýlků a hlavně zdravíčko... :-)

PF 2014

30.12.2013 22:57

Všem našim kamarádům, známým i návštěvníkům našich stránek

přejeme hodně štěstí a zdraví v novém roce po boku Vašich

čtyřnohých i dvounohých kamarádů. :-)

shrnutí roku 2013

30.12.2013 22:56

Jak shrnout rok 2014??

V agility jsem KONEČNĚ s holkama vybojovaly přestup do kategorie A2. :-)

S Kesskou ještě chvilku budeme trénovat a účastnit se pouze A1 zkoušek, ale třeba na jaro nebo v létě... S Inesskou máme pořád hodně práce, ale snažíme se. Skočky už skoro drží a občas se nám něco i povede zaběhnout. Hodně jsme se zaměřily na skokovou gymnastiku a snad to jde vidět. Slamomek nás pořád zlobí, ale bojujeme a bojovat budeme.

Zúčastnily jsme se skvělého tábora v Podmitrově, který pro nás zařizuje Darča Dytrychová (které za to patří velké díky) a spoooousty spousty intenzivek. Velké a největší díky patří našim trenérkám Nikol Hanačíkové, Peti Ušelové, Kristě Půdové a Terce Králové. Tyto skvělé trenérky se zaslouží nejvíc o náš posun a hlavně o to, že trávíme čas na parkuru rády. Taky díky Elišce Dolníčkové za cené rady při skokové gymnastice. A všem lidem, kteří se tréninků, závodů nebo jen sezení na cvičáku účastní s námi - bez Vás všech by to nebylo ono. :-)

Baví nás nejen agility ale i poslušnost. Obě holky tento rok složily zkoušku ZZO. Na cvičák k nám začal dojíždět nový figurant Jarda Josefík a my se snažíme pravidelně trénovat i obrany. A já se snažím zdokonalovat i teorií a to pomocí s výcvikem poslušnosti u nás. Díky i za tyto zkušenosti. :-)

Ale především jsou holky (až na malou drobnost u Kessky) zdravé a snad i spokojené!! A já jsem hlavně ráda, že moje pejsky baví všechno, co si vymyslím. Jsem šťastná, že mám tak skvělé psy, kteří mě doprovází mým životem. Psy, které můžu vzít sebou kamkoli, které můžu bez obav pustit na procházce, nechat odložené kdekoli, které jsou hodné v autě, na ostatní psy.... Prostě dokonalé! Dokážou doma ležet a prospat celé dny, když na to přijde a dokážou skvěle vycítit moje nálady a v případě potřeby celý den jen ležet vedle mě. :-)

Žádné předsevzetí do nového roku ani plány, co dokázat nemáme. Chtěla bych, ať se dál skvěle bavíme. Ať se smějeme diskvalifikacím na poslední překážce nebo když se mi nedaří pochopit, jak správně provést otočku na parkuru nebo co přesně mám na obranách udělat.:-) 

Těším se na další skvělé zážitky po boku mých psích a lidských kamarádů. :-)