Novinky

listopad - prosinec

25.12.2013 22:02

3.11. listopadová neděle patřila intenzivnímu tréninku s Terkou Královou. Bylo to opět narychlo a opět super. Až na můj skluz po zadku, se nám s Inesskou překvapivě docela hodně dařilo.

10.11. víkend s Terkou nás namlsal a vyrazily jsme do Horky nad Moravou na dvojzkoušky. Poprvé v kategorii A2. Bohužel 2x disk. Ale pěkné běhy a vždycky jen malá chybička. Jinak byly závody skvělé - výbornéé jídlo, prostředí a radost z běhání. Kesska procházkovala.

1.12. superlativy z Horky nás už při cestě zpátky namlsaly na přihlášení se na dvojzkoušky do Sedliště. Výlet to byl super, ale běhy se nám moc nepovedly. Nebo spíš nepovedly. :-) Ale bylo to přesto fajn zakončení sezony. Povedl se nám náběh - docela těžký. Takže vlastně hurá! :-)) Kesska závody v hale moc nezvládá, takže se proháněla s juniorkou Chilli po poli u haly. :-)

8.12. jsme si zaběhaly pod vedením Kristy Půdové v Bytrovanech. Trénovaly obě holky a bylo to s oběma super! :-) 

13.12. pátek 13. jsme se vypravily do Havířova za paní Andreou Dunovou, která dělá Dornovu metodu. Obě holky jsem chtěla nechat po sezoně prohlídnout. Obě měly pár blokací a nesrovnalostí, ale všechno bylo napraveno. Protože jsem chtěla zkusit, co psí holky podstupují, byla jsem objednaná taky. Všechny tři jsme jely napravené a spokojené domů chystat Vánoce. :-)

26.12. jsme se zúčastnili každoročního štěpánského pochodu. Tentokrát byla účast velmi hojná. Procházka byla super a to včetně občerstvení klasicky U hřiba ve Zlíně na Majáku. 

Překrásnou koláž udělala Martina Šuterová a společnou fotečku vyfotil Marek Havlík.

 

 

 

 

krásný podzim plný posledních intenzivních tréninků roku 2013

13.10.2013 22:20

V sobotu 12.10. jsme se na poslední chvilku s Inesskou dostaly na intenzivní trénink s Nikol do Zlechova. Běhavý parkur o 38 překážkách Inesska perfektně zvládla a já jsem měla moc dobrý pocit z našeho snažení. :-) V neděli k nám na cvičák přijela Krista Půdová a užily jsme si další skvělý trénink a zajímavý parkur. Tentokrát běhala i Kesska a obě se s parkurem popraly moc pěkně. :-)

20.10. jsme výletovaly v lese z Bunče na rozhlednu Brdo.

26.10.-27.10. jsme si PERFEKTNĚ užily poslední víkendovou intenzivku tohoto roku a to v úžasné společnosti v Hodoníně. Nikol nám připravila krásné parkury a Inesska i Kesska je krásně zvládly. Až na pár náběhů. Děkuji všem za super víkend a bezvadný drinkový večírek. :-)  A velký dík i tomu, kdo objednal bezchybné počasí. :-)

 

závody Zlín + zkoušky ZZO

30.09.2013 12:29

Závodní trojzkoušky u nás ve Zlíně vyhrála spíše paní rozhodčí.

První zkouška s Inesskou se povedla a bylo z ní druhé místo - ale jedna skočka a jedna uklouznutá zóna. Další běh můj DISK a poslední jsem Iness vrátila na zónu. První závody jsem ji zkusila pouštět ze zón a pěkně to pak flákala. Takže budeme sbírat vteřiny za stání na zóně, ale odbíhání je od teď zakázané, Inesso! :-)

Kessku jsem první běh změnila trať a hnala ji do rychlosti a radostného běhu.  Druhý jsem jsme si nerozumněly a třetí vynalezla nový styl "skoku" - podlízání překážky. Takže opět disk. :-)

Ale jinak spokojenost. Největší z langošů Zuzky Jaškové. :-)

  1. zkouška 2. zkouška 3. zkouška
Inesska   disk disk
Kesska disk disk disk

 

zkoušky poslušnosti ZZO

Na zkoušky jsem šla spíše k doplnění počtu zkoušejících. Nakonec jsem byla ráda. Bez většího tréninku jsme to krásně zvládly. Inesska šlapala nádherně a mě přivedl její výkon na myšlenku dalších i vyšších zkoušek. Takže budeme zkoušet. Jediný bodík dolů nás stálo překusování aportu.

Kesska se taky snažila a kromě menšího strachu z pana rozhodčího zvládla zkoušku taky krásně.

Jediným problémem byl u obou náhubek. U jeho nasazení předváděly obě gymnastické přemety a kotrmelce. :-)

  ZZO
Inesska 59/60
Kesska 53/60

 

září

26.09.2013 22:15

Srpen končil skokovou gymnastikou s Eliškou Dolníčkovou ve Zlechově. Z té jsem odjížděla se super pocitem, protože Inesska byla velmi pochválena za zlepšení skoku. :-)

Vyplatilo se skokovku častěj trénovat.

 

V září se díky počasí urodilo spoustu hříbků a i nás chytla hledačská horečka. :-)

 

 

Tradiční podzimní závody ve Zlechově jsme si taky nemohly nechat ujít. Zlechováci opět předvedly super organizační schopnosti a parkury od Gabby Steppan neměly chybu. Běhy s Inesskou jsem proložila pár "skluzy" na mokrém povrchu a z každého jsem odcházela nesmírně spokojená. Konečně fungoval ovladač i přijímač a běželo se nám krásně. Jedinnou chybkou byly náběhy, ale jinak super výsledky a bez shozené laťky. Juch. :-)

 

  jump zkouška agility
Inesska 19/37 (5tr.b) 7/13 (5tr.b) 19/37 (5tr.b)

 

tábor Podmitrov

26.09.2013 22:09

 

Tento tábor si zaslouží svůj vlastní článek, protože byl po agility i organizační stránce PERFEKTNÍ!

 

Velké díky patří předně organizátorce Darči Dytrychové a trénérkám Nikol Hanačíkové a Kristě Půdové. Na podmitrovském písku se běhalo úžasně a holky se parádně snažily. Běhaly jsme jen půlku týdne, ale stálo to za to. Odměnou pro nás byly páteční zkouškové závody pod taktovkou Lenky Pánkové. Byly moc pěkné a holky si při nich vyběhaly přestup do LA2. :-)  Máme ještě hooodně co pilovat (hlavně Kessčin slalom! ehm... i Inessčin teda :-)), ale jsem moc ráda, že se nám už občas i něco povede. Holky perfektně zvládly i dlouhééé a časté cestování, pobyt v chatce i všechny výlety a jsem moc ráda, že mám takové super parťačky. :-)

Video tady.

 

  1.běh 2. běh 3.běh
Inesska disk (první tunel :-)) 1/9 čistý běh disk (moje pomalá francie)
Kesska 3/10 (10tr.b) 2/9 (5tr.b) 1/9 čistý běh

 

červen, červenec, srpen

26.09.2013 22:06

 

Červen jsme začaly 1.6. intenzivkou s Kristou Půdovou ve Zlechově. Video tady. :-)

 

Další víkend pokračoval červnovou klasikou - MEZINÁRODNÍM MISTROVSTVÍM BORDER COLLIÍ ve Strážnici. Perfektní areál, super večery u vína a BEZCHYBNÁ organizace v čele s Martinou Vaškebovou a brněnským a hodonínským klubem. S některými parkury jsem bojovala, ale na závěr se nám jeden od Antonína Grygara docela povedl (i když osazenstvo očekávalo tučňáka - nedočkali se :-)). :-) Zde.

Kesska si užívala procházek a válení se v posteli, kdy se večer tvářila stejně unaveně jako Inesska, která běhala. :-)

 

   A1 jump A1 agility hra power&speed spec.závod jump spec.závod agility tachyon trophy
Inesska disk 19/61 (10tr.b) disk disk disk disk

 

Celý zbytek června a července jsme intenzivně trénovaly. Hlavně pod taktovkou naší Nikol, za což jí patří velký dík. :-) Kondičku jsme si zvyšovaly všechny tři intenzivním plaváním a holky "makaly" i na obranách. :-)

 

První srpnový víkend jsme i přes šílené horko vyrazily na závody do Přerova. Letní zkouškový trojboj čekal jen Inessku. Počasí udělalo své a i přes pěkné parkury to byla spíše diskotéka. Poslední běh nic moc, ale byly jsme v cíli.

   1. běh 2. běh 3. běh
Inesska disk disk 8/26 (20tr.b.)

 

 

květen

26.09.2013 22:01

Květnové svátky patří tradičně našim závodům a letos tomu nebylo jinak.

1.5. tradiční dvojzkoušky, které pískala Slávka Podmolová. Jeden zkouškový běh si užila i Kesska, jelikož v něm nebyl slalom. :-) Obě holky byly moc šikovné. Video zde a výsledky v tabulce. :-)

 

   1.běh 2.běh
Inesska 5/22 (5tr.b.) 7/22 (20tr.b)
Kesska 3/22 čistý běh

disk

 

8.5. tradiční závody, které tentokrát stavěla Lenka Pánková. Tyto pro nás byly ve zamení disků. :-) Všechny tři běhy Inessky stejný výsledek. Zkouška byl krásný běh, ale chyběl mi krok k dobré díře tunelu. :-) A ta stejná chyba mě stála "diskvalifikaci" i u doskokanového zkouškového běhu Kessky. Jinak samozřejmě čistý běh bez latěk a s krásným náběhem do slalomu. :-)

 

19.5. jsme se zúčastnily srazu chovatelské stanice NEAR FUTURE. Účast byla malá, ale i přesto jsme si to užily. Holky postavily pěkné parkury a pojaly jsme to formou fajn tréninku. :-)

Na fotce Inesska s maminkou Infinkou. Shválně která je která? :-)

 

 

duben

26.09.2013 22:00

Konečně začalo "jaro" a tréninky se (pokud nesněžilo) začaly přesunovat i ven.

Na začátku dubna jsem se všichni těšili na první běhání venku na závodech v Prostějově, ale počasí mělo jiný názor. Závody byly přesunuty do haly do Horky nad Moravou, takže zase náš neoblíbený písek. :-) Pořadatelé z Prostějova se ale úkolu zhostili se ctí a povrch byl skvělý!  Běhaly se tři zkouškové běhy.

S Inesskou jsme se umístily v součtech na 3.místě i když výsledky nic moc. :-) Kesska běžela pouze dvě běhy. V druhém po celém čistém běhu DISK na poslední překážce - její skočení zezadu. Aspoň jsme se pobavily. :-)

 

    1.běh 2.běh 3.běh
Inesska 3/6 (10tr.) disk 4/5 (15tr.)
Kesska 4/6 (15tr.) disk -

 

Další víkend nás čekalo běhání ve Zlechově a dvojzkoušky. Parkury byly povedené, ale jediným naším zajímavým prvkem byl snad jen Inessčin "top spin" v tunelu, kdy se záhadně otočila za půlkou a vyběhla zpět. :-) A Kesska si vyběhla první čistý (i když pomalý) běh. :-)

    1.běh 2.běh
Inesska disk 10/23 (10tr.b.)
Kesska 5/23 čistý běh

14/23 (15tr.b)

 

trénování únor 2013

22.02.2013 11:04
  • 3.2.2013 - po odpadnutí sobotního semináře jsem jela jako náhradník na intenzivní trénink  s Nikol do Bystrovan. Místo bylo pouze pro Inessku. Potrápila mě se slalomkama, ale jinak běhala hezky. :-)
  • 17.2.2013 - v Bystrovanech probíhal opět trénink ROSY a opět byl super :-) Holky běhaly obě a doma šťastně usnuly.
  • 23.2.2013 - opět jsem vzala místo pro Inessku jako náhradník. V pátek se ještě uvolnilo další místo, takže běhala i Kesska. Bohužel jen jedno kolo, protože pak se polekala hluku u haly a běhání pro nás skončilo. :-( Pak na závěr zvládla tunýlkování. Snad si brzo zvykne i na haly a divné zvuky. Inesska odběhala všechno moc pěkně. Když jsem se dobře hýbala a dávala jí prostor k doskoku i skočky držely na svých místech. Na naši snahu se můžete podívat kliknutím na obrázek

 

 

Inesska 3 roky

13.02.2013 21:51

všechno nejlepší můj prdlouši Inouši... Hodně amočků, běhání po parkuru, zdraví a bláznění s Kesslíkem. :-) Jsi můj happy pejsek a dál taková zůstaň.

trénování leden 2013

28.01.2013 20:52

Zimní pauza se nakonec nekoná a my pilně trénujeme aspoň o víkendech. Tento měsíc jsme si zatrénovaly:

  • 13.1.2013 Čeladná s Terkou Královou - Inesska: po měsíci netrénování byla Inesska velmi velmi splašená :-)
  • 19.1.2013 s ROSOU v Olomouci - Inesska i Kesska: skvělý trénink se super lidma :-)
  • 26.1.2013 v Brně s Eliškou Dolníčkovou a Kristou Půdovou - Inesska i Kesska: vzala jsem obě holky s tím, že Kessce to uzpůsobíme... Jediné, co jsme jí ulehčily byla skoková gymnastika s Eliškou. Jinak makala a byla skvělá. :-) Inesska taky. Moooc povedený trénink. :-)

Jinak trávíme čas sněhovými procházkami, výlety a občas zajedeme na trénink obran.

 

Kesska 3 roky

12.01.2013 15:25

Kesslík slaví dneska 3 roky a 2 roky u nás.  Takže Kekso, všechno nejlepší, hodně zdraví a ať tě všechny naše aktivity stále takto nebaví. :-))

Shrnutí roku 2012

02.01.2013 13:13

Rok 2012 byl plný zajímavých intenzivních tréninků. Velký dík patří všem trenérkám, které s náma měly trpělivost. Hlavně se mnou. :-) Jmenovitě velké díky Martině Vaškebové, Marti Wasserbauerové, Kristě Půdové, Terce Králové a HLAVNĚ Peti Ušelové a Nikol Hanačíkové.

Další velké poděkování patří ostatním členům ROSY a dalším agilitním kamarádům za pefektní atmosféru na intenzivkách, závodech a všech akcích, které spolu trávíme. :-)

Největší díky patří ale především mým pejskům. Obě holky jsou zapálené do každého mého nápadu a s radostí plní všechny mé výmysly. Kesska se plně přizpůsobila našemu způsobu života. Začlenila se krásně do smečky psů, s kterými trávíme nejvíce času a s Inesskou jsou skvělá dvojka.

Největší radost mi dělá fakt, že obě moje "holky" jsou perfetní parťačky nejen na naše aktivity, ale především do normálního běžného života. Na procházkách i všech výletech jsou naprosto dokonalé. Jsou přátelské k lidem i většině ostatních psů (pokud nějaký cizí "nezajímavý" nevychovanec k Inessce nevhodně nečmuchá :-)). Jsem ráda, že mám psy, které mohu vzít sebou kamkoli, vyrazit s nimi na dovolenou, nechat je v hotelovém pokoji, pustit je volně na procházce... Jsou prostě dokonalé. Holčičky, díky. :-) <3

PF 2013

21.12.2012 13:39

Všem našim příznivcům, kamarádům, známým i náhodným návštěvníkům těchto stránek přejeme krásné svátky a šťastný vstup do nového roku. Pravou nohou a tlapkou. Hodně úspěchů a radosti s Vašimi čtyřnohými kamarády. :-)