Ovečkyyyy :-)

26.06.2011 18:18

Minulou neděli se hlavně Kessynce splnil sen...:-) Ráno jsme vyrazily směr Šelešovice, kde nás čekaly holky Smolkovic se Sky a její "malou" Amalí. Nasáčkovaly jsem se do auta a vydaly se směr Opava. Mia skvěle řídila,   já s mapou v ruce radila a Barča hlídala psice. Skvělá spolupráce nás dovedla do Budišova, kde už na nás čekala p. Kynclová a ovečky. Přidala se k nám ještě Iveta s profíkem Jimem, kteří přijeli z Větřkovic z tábora.

Inesska byla vyzkoušet pasení už podruhé. Od minule se nám zhoršila tím, že čím dál víc sleduje mě než ovečky. To má naučeno z agility. Poslední pokusy jsem zkusila vůbec nemluvit a bylo to o hodně lepší. 

 

Zato Kessy.... No přiznám se, že jsem se první snažila spočítat, kolik může stát taková ovce a jestli se mi vyplatí ji tam vůbec pustit. Kessy totiž uvázaná u ohrady skákala na všech čtyřech a cvakala zubama celou dobu pasení ostatních "ovčáků". Bála jsem se, že ve své zběsilosti všechny potrhá a pojedeme domů. Kessynka mi to ale natřela a dokázala, že pracovat UMÍ. S ovečkama to zvládala bravurně. Myslím, že si tímto výletem dodala zase kousek potřebného sebevědomí.

 

 

Holky Smolkovic se taky ukázaly jako skvělé bojovnice. Amalínka viděla ovečky poprvé a jelikož je ještě mimino naháněly jí docela strach. Po malinké chvilce se otrkala a pásla skvěle. Barča měla se Sky trochu potíže, ale přece jen, ne všechno musí našim pejsanům jít. Od doby, co Sky znám s ní Barča udělala šílenýýý kus práce v agility a v jejím honění všeho, co se hýbalo. Asi i tímto odnaučováním se potlačily její pastevecké pudy a Sky si to moc v hlavě nedokázala srovnat. Přesto před Barčou musím smeknout. Bojovala a bojovat bude i když třeba ne u oveček. :-)

Po výborném obědě jsme pokračovaly odpoledním kolem tréninku pasení a navečer se vydaly směr Kroměříž. Velký dík patří paní Kynclové, že se nám skvěle věnovala a stádečku oveček, že byly tak trpělivé. :-)

Čekala nás ještě procházka ke kapličce, kterou jsme objevily cestou do Budišova. Místo nás úplně okouzlilo.

 

Z výletu jsem měla skvělý pocit. Nejen kvůli psím holkám, kterým pasení šlo (hlavně Kessynce), ale i kvůli povedené lidské dámské jízdě (myslím, že dost chlapům se při našem povídání škytalo... :-) :-)). Holky díky nejen za odvoz a foto... :-)

 

Videa z pasení Inesska a Kessy. :-) Za natočení moooc děkujeme holkám Smolkovým.