Pasení

 Jeden podzimní víkend  jsem se rozhodla s malou Inesskou vyzkoušet pasení. Po doporučení a domluvě jsem se vypravily za paní Kynclovou do Budišova nad Budišovkou. Inesska mě překvapila. Narozdíl od Ladynky nikdy nepásla nás, ostatní psi, kočky u našich... Přece jen ani předky nemá moc zaměřené na tento druh sportu.

Překvapila ale a pásla moc hezky. Dokáže si poradit i s neposlušnou ovečkou.  Video Inessky z prvního setkání s ovečkama.

Další trénink pasení proběhl i s Kessynkou. Bála jsem se že nebude ovladatelná, protože při "pasení" koček v Otrokovicích, kde pilně trénuje, je jako v transu. V každé situaci musí být aspoň jedno oko stále zaměřeno na kočku (kočky). U oveček ale funguje náááádherně. Pasení ji hodně baví a je neskutečně šikovná. Na každý můj pohyb úžasně reaguje i když se zdá, že mě vůbec nesleduje. Stíhá ale všechno.

Videa z dalšího pasení najdete tady.

Třetí trénink už jsme trénovaly skožitější prvky. Kessy byla moc šikovná a jsem ráda, že získává sebevědomí něčím, co ji baví.

V srpnu obě holky složily zkoušky vloh. S Inesskou v dalších zkouškách pokračovat nebudu, protože se tréninkama agility stále více a více fixuje na mě a u pasení mě neustále sleduje (což je nežádoucí i když pase pěkně). Kessy je opravdu moc šikovná a pokud bude sebevědomější a utlačí ovečky, další zkoušky vyzkoušíme rády.  

Bohužel jsou ovečky od nás dost daleko a nezbývá na ně tolik času.