Agility

Agility pro nás bude vždycky zábavou číslo jedna! Tento sport jsem si zamilovala už s Lady. 

Měla jsem štěstí, že jsem brzo po koupení Ladynky začala navštěvovat kynologický klub na Příluku (školku pro štěňátka), později poslušnost a brzo na to agility. Jsem ráda, že jsem se dostala do kolektivu skvělých lidí a velmi kvalitních trenérů.

 

S Ladynkou jsem se učily a občas to podle toho vypadalo. :-) Špatným pohybem jsem většinou Lady pokazila dobře rozběhnutý běh.Občas se nám nepodařil náběh do slalomu nebo kruh. :-) Nikdy jsme spolu žádný závod nevyhrály, ale vždycky jsem měla radost, když jsme zvládly náročnější prvek nebo těžší pasáž a hlavně, když byla Lady šťastná a viděla jsem, že ji to baví. :-)

 Každé závody byly užitečné, získávaly jsme zkušenosti, sehrávaly se, trávily příjemný čas s naší „agi skupinou“ a ostatními stejně zapálenými lidmi. 

Bylo to spousta zážitků, výletů, zábavy (často tance)... :-)

 

 

Tento rok se snažím o zlepšování svého handlingu, což je moje velmi slabá stránka. :-) Snad se všechny intenzivky vyplatí a pokrok půjde aspoň trochu vidět. 

Inesska agility miluje. S její motivací není problém, spíše ji musím většinou mírnit. Když se víc rozběhnu, tyčky lítají na všechny strany. Miluje tunýlky i zónové překážky. Prostě celé agility. Jen kdyby ji ta panička nebrzdila a nechala ji běžééééét. :-)

Kessy zatím běhání přes překážky tolik nebaví. Nevzdávám to, protože pokroky už udělala obrovské v normálním životě (chová se normálně, HRAJE SI!, cvičí s radostí triky). Věřím, že i v agility najdu správný způsob, jak ji namotivovat  a bude taky běhat ráda. Zatím ji beru na opravdu lehké sekvence o pár skočkách, tunýlkujeme a doma učíme zóny.

 

Videa z tréninků najdete ve videogalerii. :-)